top gun: Maverick

فیلم Top Gun: Maverick با بزرگ‌ترین افتتاحیه در کارنامه هنری تام کروز شروع بکار کرد!

اینطور که باکس آفیس فاش کرده، Top Gun: Maverick (تاپ گان: ماوریک) تبدیل به اولین فیلم تام کروز شده که در گیشه آمریکا با افتتاحیه بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار شروع بکار کرده؛ بازیگری که کار خودش را در سال ۱۹۸۱ با فیلم Endless Love (عشق بی‌پایان) شروع کرد و حالا یکی از مشهور و بهترین بازیگرهای هالیوود است. تام کروز تا الان در فیلم های جالب زیادی نقش آفرینی کرده ولی عمده شهرت او بخاطر حضور در فرانچایز Impossible franchise (ماموریت غیرممکن) است؛ از دیگر کارهای فراموش نشدنی وی نیز می‌توانیم به Risky Business (تجارت پرمخاطره)، Jerry Maguire (جری مگوایر) و Born on the Fourth of July (متولد چهارم جولای) اشاره کنیم.

فیلم Top Gun تام کروز در سال ۱۹۸۶ روی پرده رفت، این فیلم نقدهای خوبی را دریافت کرد و در گیشه با استقبال مردم روبرو شد، فیلم تاپ گان هیچوقت قرار نبود شروع کننده یک فرانچایز باشد، اما در نهایت چند دهه بعد صاحب یک ادامه شد. این فیلم بخاطر سکانس‌های اکشن جالب، جلوه‌های تماشایی، و بازی‌ بازیگرانش مورد تحسین قرار گرفت، در تاپ گان با ستوان پیت ماوریک میچل (تام کروز) و ستوان نیک گوس برادشا (آنتونی ادواردز) آشنا شدیم، کسانی که در پروازی اکتشافی بر فراز اقیانوس هند، چند میگ جنگی دشمن را با مانورهای غیر معمول از میدان به در می‌کنند و برای شرکت در کلاس‌های مدرسهٔ آموزشی نخبگان نبرد هوایی نیروی دریایی در کالیفرنیا (معروف به تاپ گان) انتخاب می‌شوند.

بیشتر بخوانید | هزینه تولید فیلم Top Gun: Maverick چقدر بوده؟ (و چقدر باید بفروشد)

ادامه تاپ گان تحت عنوان Top Gun: Maverick جمعه هفته گذشته روی پرده رفت، فیلمی که تحت تاثیر شیوع کرونا چند سال دیرتر از انتظار راهی گیشه شد. شخصیت تام کروز که ماوریک میچل نام دارد در فیلم جدید بین خلبان‌های جوان و تازه‌نفس قرار می‌گیرد، از جمله روستر بردشاو (با بازی مایلز تلر) که پسر گوس بردشاو (از Top Gun 1986) است، کسی که ماوریک را بخاطر مرگ پدرش سرزنش می‌کرد. از ستاره‌های Top Gun 2 می‌توانیم به اد هریس در نقش دریاسالار چستر «همر» کین، جنیفر کانلی در نقش پنه‌لوپی «پنی» بنجامین معشوقه جدید ماوریک، گلن پاول در نقش ستوان جیک «هنگمن» سرسین و لوئیس پولمن در نقش ستوان رابرت «باب» فلوید اشاره کنیم؛ وال کیلمر هم برای بازی در نقش «آیس‌من» برگشته.

فیلم top gun 2

قبل از ورود Top Gun: Maverick به گیشه پیش‌بینی شده بود که این فیلم قرار است با استقبال طرفداران روبرو شود، حال باکس آفیس فاش کرده که فیلم جدید تاپ گان طی افتتاحیه چهار روزه خودش در آمریکا ۱۵۰ میلیون دلار فروخته (در افتتاحیه سه روزه نیز ۱۲۴ میلیون دلار)، که Maverick را تبدیل به اولین فیلم کارنامه هنری تام کروز با افتتاحیه +۱۰۰ میلیون دلاری کرده. این فیلم در خارج از خاک آمریکا هم ۱۰۹.۵ میلیون دلار فروخته، در نتیجه مجموع فروش بین المللی آن تا چهارمین روز اکران به مبلغ ۲۶۰.۵ میلیون دلار رسیده، که برای فیلمی با بودجه تولید ۱۵۲ میلیون دلاری شروع خوبی به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید | تاریخ انتشار نسخه دیجیتال و بلوری Doctor Strange 2 اعلام شد؛

اگر بخواهیم افتتاحیه Top Gun: Maverick را با دیگر فیلم‌های موفق امسال مقایسه کنیم، افتتاحیه ۱۳۴ میلیون دلاری The Batman در آمریکا می‌تواند مورد خوبی باشد، افتتاحیه ای که به مجموع فروش ۳۶۹ میلیون دلاری در خاک آمریکا ختم شد. حالا مشخص نیست که Top Gun 2 تا کجا پیش می‌رود، ولی فرصتش را دارد تا تبدیل به سومین فیلم پرفروش آمریکا در سال 2022 شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.